Az átmeneti hajhullás sokkal gyakoribb, ezért érdemes kiváltó okaival jobban megismerkednünk. Az elváltozások során a szőrtüsző és a hajszemölcs mátrixsejtjei nem pusztulnak el, csupán egy időre megszüntetik osztódásukat.
Az átmeneti hajhullást kiváltó külső tényezők
Az átmeneti hajhullás oka gyakran külső okokban keresendő. Munkahelyi ártalmak pl: röntgen és radioaktív sugarak, mechanikai hatások, A vitamin túladagolás, heparin stb. Nem megfelelő hajápoló termékek használata. A haj vegyi úton történő kezelése pl. dauer, szőkítés, festés stb.
Az átmeneti hajhullást kiváltó belső tényezők
A hajnövési rendellenességek egy része lehet fertőző betegségek következménye pl.: skarlát, agyhártyagyulladás, idegrendszeri zavarok, belső-elválasztású mirigyek zavarai, pajzsmirigytúltengés, terhesség, gyomorsav túltengés, gyulladásos gócok. Sok esetben a nem megfelelő tápanyagfelvétel miatt fokozódik a hajhullás.
A haj növekedését biztosító mátrixsejtek zavartalan működéséhez megfelelő tápanyagra van szükség, amelynek a vas, a cink, a kén, a szelén, a kalcium, a kálium mellett megfelelő mennyiségű szilikátot kell tartalmaznia.
Ez a nyomelem amellett, hogy fontos szerepet játszik a szervezet vázát alkotó csontokban, táplálja a haj mátrix sejtjeit. Az átmeneti hajhullás kezelésének célja a hajszálakat létrehozó mátrixsejtek osztódásának serkentése, a keratinképzés és a hajas fejbőr anyagcseréjének serkentése.
Ezeket tudjuk megoldani otthon elkészíthető készítményekkel, valamint a már bevált speciális termékekkel.